SB-TjΓΈlling, Storstadion 23.08.12
Det var 2 lag som begge ΓΈnsket Γ₯ vinne som mΓΈttes pΓ₯ Storstadion. FΓΈr kampen lΓ₯ SB under nedrykkstreken, og bare 3 poeng var godt nok for de gule og svarte for Γ₯ komme over streken. Kampen begynte med mye spill pΓ₯ midtbanen. Begge laga hadde sine sjanser, men verken SB eller TjΓΈlling fikk satt sjansene i begynnelsen av kampen. Men etter hvert ble angrepene mer presise. Jon hadde en flere gode raid pΓ₯ hΓΈyrekanten i begynnelsen av kampen, og etter 15 minutter la han inn til Adthe, men skuddet gikk til side for mΓ₯l. Mot spillets gang var det TjΓΈlling som fΓΈrst fikk uttelling og det sto 1-0 til TjΓΈlling etter ca 17 minutters spill.
Men Ballklubben slo straks tilbake. Lasse Bransdal var der han skulle vΓ¦re etter et innlegg foran TjΓΈlling-mΓ₯let, og det sto 1-1 etter 25 minutters spill! NΓ₯ var vi inne i en god periode. Gule jobbet sammen som et lag og sjanse etter sjanse ble rullet opp foran TIFs mΓ₯l. Aasmund Malme tok ansvar og fΓΈrte SB til en fortjent ledelse like fΓΈr pause, en pen skΓ₯ring! I pausen formante Ballklubbens trener Roger Iversen om Γ₯ holde tempoet oppe, og at SB skulle bevege seg mer.
Sandefjord Ballklubb fortsatte det gode spillet i 2.omgang og like etter starten pΓ₯ omgangen skaret Andre SΓΈdlund et fint mΓ₯l og det sto 3-1 til Ballklubben! Noen minutter etter kjempet Adthe Osmani seg fri og det sto 4-1 til SB! SΓ₯ slapp vi oss ned et hakk og lot TjΓΈlling komme mer med i kampen. Etter 60 minutter skΓ₯rte TjΓΈlling pΓ₯ en sjelden sjanse, og det sto 4-2. Ballklubben svarte umiddelbart ved en flott skΓ₯ring av Fredrik Holseth, etter en corner: 5-2!
Etter dette var det mye spill pΓ₯ midtbanen. Men etter ca 70 minutter to Aleksander Wike Ansvar og det sto 6-2! Da virket det som om vi slapp oss ned et hakk. Men kampen var slettes ikke over. TjΓΈlling hadde ikke gitt opp, og etter at vi slurvet i forsvaret kunne TIF redusere til 6-3 og Flamur, som spilte en god kamp som sisteskanse for Ballklubben, mΓ₯tte hente ballen ut fra SBs mΓ₯l. Etter denne skΓ₯ringen sΓ₯ bruker vi mest krefter for Γ₯ forsvare inn ledelsen. Etter ca 80 minutter fikk TjΓΈlling inn enda ett mΓ₯l. TjΓΈlling prΓΈvde og prΓΈvde men Ballklubben tok seg god tid pΓ₯ faste situasjoner, og fikk roet seieren i land. En fortjent seier til de gule og svarte!
Roger Iversen var ogsΓ₯ fornΓΈyd med mannskapet sitt: - Vi fΓ₯r en god ledelse, sΓ₯ slepper vi oss ned, men vi vinner fortjent. Det er viktig Γ₯ vinne, sa Roger. Ja, det er viktig Γ₯ vinne. Vi trengte poengene i dag, og guttane viste at de er gode fotballspillere ogsΓ₯ nΓ₯r Ballklubben har press pΓ₯ seg. Alle SB-spillerne skal ha sin del av Γ¦ren for denne seieren. NΓ₯ ligger vi over nedrykkstreken. Neste kamp er mot TΓΈnsberg FK fredag 31.august kl 18.30 pΓ₯ TΓΈnsberg Gressbane. MΓΈt opp og hei pΓ₯ Ballklubben! Lykke til Gule:-)