18.05.2012

SB tapte 2-1 mot Re (18.08.09)


           Ballklubben - Re 18.08.09

Dette var en viktig kamp for begge lag for Γ₯ fΓ₯ heng pΓ₯ den siste opprykksplassen. Begynnelsen av kampen var preget av mye midtbanespill. Etter 17.minutter fikk Re uttelling og det sto 0-1. SB svarte noen minutter senere. Aleksander Wike kom fint igjennom Re-forsvaret og satte ballen til venstre for keeper: 1-1.

Begge laga hadde sjanse til Γ₯ avgjΓΈre pΓ₯ slutten av omgangen, men 1.omgang endte med 1 skΓ₯ring til hvert av laga. I 2.omgang hadde SB flere sjanser til Γ₯ avgjΓΈre, men fru fortuna var ikke pΓ₯ de gul/sortes side. Ca midt i 2.omgang fikk SB staffe. Heller ikke denne gangen ble det uttelling. I stedet var Re effektive pΓ₯ en kontring og satte ballen i SB-mΓ₯let nΓ₯r 10 minutter gjensto. Da fikk, naturlig nok Re god tid. Ballklubben hadde flere sjanser til Γ₯ avgjΓΈre pΓ₯ tampen, men de helsorte rodde det hele i land.

Vi gratulerer Re med seieren og hΓ₯per at Ballklubben reiser seg mot NΓΈtterΓΈy i neste kamp. Dette er den klart viktigste kampen til nΓ₯ for Gule.Vi ΓΈnsker Ballklubben lykke til og hΓ₯per at sΓ₯ mange av SB-supporterane som mulig tar turen til NΓΈtterΓΈy og gir Ballklubben den stΓΈtta som guttane trenger.