11.04.2013

Serieleder SB


ÅIF - SB 10.04.13 . Kristian Roggert med ballen. 
 
Det var to lag som begge Ăžnsket Ă„ vinne som mĂžttes pĂ„ ÅsgĂ„rdstrand kunstgress i serieĂ„pningen. Kampen begynte med mye midtbanespill. BĂ„de ÅIF og Ballklubben hadde sine sjanser i begynnelsen av kampen, men uten nettkjenning. Men sĂ„ etter ca. 25 minutters spill var Wike pĂ„ rett plass til rett tid og det sto 1-0 til Ballklubben! Godt forarbeid ved Paal fĂžrst. Dette til stor jubel fra SB-supporterne som hadde mĂžtt opp i det kjĂžlige vĂ„rvĂŠret. ÅIF prĂžvde flere ganger Ă„ svare, men forsvaret vĂ„rt var med pĂ„ notene og Kjell i SB-mĂ„let var i det umulige hjĂžrnet nĂ„r det blĂ„ hjemmelaget forsĂžkte Ă„ utligne. Etter 38 minutter var en ÅIF-spiller alene med vĂ„r mĂ„lvakt, men en feberredning hindret utligning til de blĂ„. 2.omgang ebbet ut med 1-0 ledelse til Sandefjord Ballklubb.
I pausen formante SB-trener Roger Iversen de gule og svarte Ă„ vĂŠre pĂ„ tĂ„ hev. ÅIF spilte seg til mange mĂ„lsjanser, men SB fikk demmet opp. Som svar pĂ„ ÅIFs 100 prosent sjanse etter 38 minutter kvitterte Roger at vi ikke trengte forsvar nĂ„r vi hadde Kjell i mĂ„let, med et smil.
Andre omgang begynte der fĂžrste slapp med stort press fra ÅIF. Men forsvaret vĂ„rt anfĂžrt av Jon, var med pĂ„ notene og fikk demmet opp. SĂ„ noen minutter ut i 2.omgang fikk SB straffe. Marius Kolstad tok ansvar og det sto 2-0 til Ballklubben! Sikkert plassert bak ÅIF-keeperen.
ÅIF svarte med Ă„ angripe gang pĂ„ gang mot SB-mĂ„let. Etter 55 minutters spill fikk ÅIF hull pĂ„ byllen og reduserte til 2-1. Men SB lot seg ikke affisere av dette og ristet fort av seg skuffelsen. NĂ„ var det at alle treningstimene i vinter kom til sin rett. SB-maskinen begynte og tre fram. Etter ca. 70 minutter kjempet Wike til seg ballen og det sto 3-1 til SB! Til stor jubel fra de frammĂžtte SB-supporterne. ÅIF hadde sine sjanser, men de gule og svarte var mest effektive. Etter ca. 80 minutters spill kjempet Wike til seg ballen igjen og satte den inn utagbart fra kloss hold. 4-1 til SB! ÅIF prĂžvde og prĂžvde men SB hadde full kontroll. SĂ„ i sluttminuttene ble en SB spiller felt igjen og SB fikk fortjent straffe. Marius Kolstad tok igjen ansvar og satte ballen inn: 5-1! En meget fortjent seier til SB som topper tabellen.
BĂ„de SB og ÅIF hadde sine sjanser i kampen. Men SB var mest effektive og Kjell holdt oss inne i kampen. –Det gikk bra til slutt, sa en fornĂžyd SB-trener etter kampen. ÅIF hadde nemlig mange sjanser i kampen, men var ikke effektive nok. Det var til gjengjeld vi. Vi gratulerer alle guttane med seieren og takker ÅIF for kampen. Neste kamp er mot Ørn 2 pĂ„ Gamle stadion 15.04. Storstadion er enda ikke klar for spill. MĂžt og hei pĂ„ Ballklubben! Lykke til Gule :-)